Kodlama Öğrenmek İsteyenler İçin Öğretici Siteler

Kodlama Öğrenmek

 

Günümüzün vazgeçilmezi olan sosyal medyalar bilindiği üzere kodlar üzerine kurulu bir sistem bu sistemleri yazmak bazıları için kolay bazıları için zor bazıları için eğlenceliyken bazıları içinse sıkıcı bir iştir.

Kodlama aynı konuştuğumuz Türkçe dil gibi yada İngilizce gibi dildir. sadece daha karmaşık ve bu öğrendiğiniz dil ile istediğiniz bir cismi hareket ettirebilir veya yeni sosyal ağlar oluşturabilirsiniz. Tabi kide her şeyin bir zorluğu vardır.

Eğer gerçekten bir kodlama dili öğrenmek istiyorsanız zamanınızın çoğunu buna ayırmalısınız ve öğrendikçe öğrendiklerinizi uygulamalısınız aksi takdirde biraz zor bende bunun için sizlere ister dinleyerek ister hem oynayarak kodlama öğreten siteleri araştırdım ve sizler için yazıyorum.

Udemy

Udemy kodlama öğrenmek için bence çok ideal bir yer çünkü burada gerçek kişiler size kod yazmayı öğretiyor. Bu işi bilenler ve kendini bu işe adamış kişilerin anlattığı bir platform aynı okulda aldığınız ders gibi ama evde rahatlıkla ve anlamadığınız yeri istediğiniz kadar geri sarabileceğiniz bir platform Udemy da sadece kodlama dili eğitimi yok bir çok grafik tasarım dan gitar çalmaya kadar bir sürü eğitim var ve bu eğitimler çok makul bir fiyata veriliyor.

 

CodeCombat

Code combat sadece kodlama dillerini öğretiyor ver bunu sizlere oyun olarak sunuyor istediğiniz bir kodlama dilini sizlere oyun oynatarak ve hiç sıkılmadan öğretmesi bence çok güzel bir şey Code Combat sizlere karakter veriyor ve bu karakterle sağa sola veya saldırmasını isteseniz bilene bunları kod ile öğretiyor.

 

Codecademy

Codecademy çocuklara eğlenerek kod yazmayı öğreten bir site hatta burada öğretmelerde ders programı oluşturmasında yardımcı bilene oluyor hatta sadece çocuklar değil kodlamaya ilgi duyan herkese eğitim vermektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir