Hayaliniz Gerçekleştirmek İçin Değişmek Gerek

Bu yazıyı okuyan kişi kim olduğunuz, yaşınız, hangi ırktan olduğunuz, cinsiyetiniz umrumda değil ilgilenmiyorum. Bildiğim tek şey herkesin bir hayali olduğu herkesten sakladığınız bu hayalinizi gerçekleştirmemek için bahaneler uyduruyorsunuz.

Size gerçekçi olmanızı söyleyen insanları dinlediniz ama içinizde bir yerde tüm potansiyelinizi ortaya çıkarmadığınız biliyoruz ve hayat artık sadece yaşlandığınız bir yer sizi hemen gerçeklerle yüzleştirelim.

Dünyanın en zengin yeri neresidir biliyor musun? çin değil dubai değil mezarlık çünkü mezarlıkta hiç girilmemiş işleri hiç söylenmemiş şarkıları yazılmamış kitaplar ve geliştirilmemiş fikirleri farkedilmemiş insanları bulursunuz.

Çünkü korkmuşlardı risk almaktan ama size bir şey söyleyeyim mi ? mezarlıkta değilsiniz henüz değil tek bir hayatınız var ve her geçen an bir daha geri gelmeyecek bu yazıyı bir daha aynı bakış açısıyla okumayacaksınız hayatı baştan yaşamak diye bir şey yok içinde yaşadığımız her an gerçekten çok ama çok değerli içinde olmalıyız yaşamalıyız tadını çıkarmalıyız.

Hayallerimizi şimdi yaşamalıyız çünkü bu mümkün 6 bin yıl önce insanoğlu tekerleği icat etti sadece 6 bin yıl önce ilk dil yaratıldı ve size hatırlatayım uçak sadece 100 yıllık 50 yıl önce internet yoktu cep telefonu yoktu.

O yüzden burada size oturmuş yazabiliyorum yapılması mümkün olmayan her şey yapıldı ve uzun zamandır dünyada değiliz keşfedilmeyi bekleyen hayaller,fikirler ve başarılar var sizi bekliyorlar.

Elon Keller`a sormuşlar kör doğmaktan daha kötü ne olabilir o da ” görme yetisiyle doğup etrafındakilerini görememek çok daha kötü olurdu ” demiş.

Neden tüm bilinen hastalıklar için bir tedavimiz yok. neden hepimiz temiz su, yiyecek ve eğitim alamıyoruz. neden dünyada barış değilde savaş var? neden cennete gitmek için ölmemiz gerekiyor dünya zaten uzayda şimdi burada cennette olabiliriz. Sadece düşüncenizde bir değişiklik gerek neden olmasın birileri imkansız yapılamaz dedi diye mi?

Size bir şey söyliyim mi hiç bir heykel eleştirmenler için dikilmemiştir herkes size nasıl yapılacağını söyler ama en önemlisi siz siz misiniz ve şuan burada mısınız hayalleriniz geçip gidiyor ünlülere özenmeyi bırakın kendi hayatınızı yaşayın kendi harikalarınızı yaratın.

Bakın ortalama bir insan 25 yaşında ölüyor ama 75 yaşında gömülüyor bu ne demek biliyor musunuz ? bir düşünün bu dünyanın sizi üzmesine ve kazanmasına izin vermeyin yolun sizi götürdüğü yere gitmeyin yol olmayan yerden gidin ve iz bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir